Kalbim

Kalbim

Sohbet Sitesinin Tek Adresi Olan Kalbim sohbet sayfası hakkında açıklama ve giriş yapmanız için gerekli izah. Kalbim sohbet platformu Sohbetimol.net bünyesinde ve ücretsiz olarak devam etmektedir.

Daha önce sales adı altında kişilerden ve yöneticilerden para elde etmek için çeşitli oyunlar içerisinde olunsa da, artık bu platform sadece eğlence amacından çıkmadan bedava oalrak yola devam ediyor.

Kalbim Mobil

Kalbim sohbet odalarına en güncel versiyon mobil applet veya uygulamayı indirmeniz mümkün hale gelmiştir.

Uzakları yakın eden ,en kaliteli sohbet imakanını cebinize kadar taşıyan kalbim net severler Sohbetimol.net olarak aramalarında değişiklik yapmaya gidebilir.

 Yeni nesil iletişim organı internet, kolaylıkların bir arada olduğu platform olarak gösterilse de, çeşitli zorlukları da beraberinde getiren bir ortam. Gerek klavye kullanımı, akıllı telefonlardaki incelikler, birbirine atanan onay sistemleri, sohbet içerisindeki yazım kuralları insanları kolaylıktan çok zorladığı için internetten uzaklaştırmakta. 50 yaş üzeri insanlarımızın bu gelişmelere ayak uydurması zor gözükse de, özlerinde yatan disiplin anlayışıyla platformu daha düzgün kullanma eğilimleri vardır. Özellikle Y kuşağı bu teknolojiyle büyüdüğünden bundan etkilenmiyor gibi gözükse de, yozlaşmış bir dille karşı karşıya kalmaktalar. 

İnternet Dilimizi Yozlaştırıyor Mu..

            İnternet, Türkçe’nin yozlaşmasına yol açmakta. Kolaylık olarak gözüken kelime kısaltma veya değiştirme işlemi, işi zorlaştıran kısım aslında. Whatsapp, Facebook Messenger gibi dünyaca kullanılan yazışma uygulamaları bile, sesli görüşmeye destek vermektedir. Hem kolaylık, hem hissedilebilirdik, yapaylıktan biraz olsun çıkma fikri; insanların sanaldan gerçekliğe dönmesine katkıda bulunmaktadır. 

İnternette Sesli Görüşmenin Önemi Nedirçç

            Akıllı telefonların bile klavye kısmına yerleştirilen mikrofon ile sesli konuşmanın yazıya döküldüğü bir ortam yaratmak; internetin zorluklarını kolaylığa çevirmeye iyi bir örnektir. Sanal gerçekliği yaratan bu ortam, sağladığı kolaylıkla daha çok insana hitap etmektedir. Kitap okuma oranının çok düşük olduğu ülkemizde sesli görüşmeler, kitap seslendirmeleri, yazıdan uzak sesli muhabbet edebilmek daha cazip gözükmektedir. Dijital tabanlı çoğu şirket bile artık internet üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yoluyla iş başvurusu kabul etmektedir.   
            Dünya her ne kadar sanal gözükse de, özünde herkes gerçeklikten yana gözüküyor. Bu gibi gelişmeler internetin yaşantımıza kolay adapte olması ve hayatımızın her alanında işlevsel olması için gerekli. 
            Skype, Viber, Whatsapp, Facebook Messenger gibi uygulamalardan rahatlıkla sesli görüşme yapılabileceği gibi, görüntülü konuşma yapmakta mümkün olmaktadır. 

23 Ekim 2019 - 16:54

admin

35 views

0 Yorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Xat Sohbet Siteleri

  24 Ekim 2019

  60 views

  Xat Sohbet Siteleri

  Yeni Nesil Xat sohbet tarihlerdir var olan bir sohbet odasıdır. Herkes tarafından...

  Mobil Sohbet

  12 Ekim 2019

  34 views

  Mobil Sohbet

  Mobil sohbet sitesi olan Sohbetimol.net Trsohbet sitesine hoş geldiniz burada...


Haydi Sende Sohbetimol.net Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi Sohbetimol.net

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Seviyeli
 • Eglenceli
 • Sohbet Sitesi